petak, 4. rujna 2015.

Ovaj moćni napitak star 3.500 godina leči sve bolesti!

caj-list-masline





Čaj koji se spravlja od jedne od najzastupljenijih biljaka na Mediteranu, upravo je lek za doslovce sve bolesti. Ne samo da se koristi kao prevencija, već pomaže i u otklanjanje “neizlečivih bolesti”.

U Bibliji se maslinovo stablo spominje više od hiljadu puta. Iako je danas najpopularniji plod tog drveta sama maslina, mnogi ne znaju da je na stablu masline izrazito lekovito i lišće koje krije brojna lekovita svojstva a najznačajniji spoj u listu masline je oleuropein koji poseduje izuzetno jakoantibakterijsko svojstvo.

Maslinovim listom poboljšava se zdravstveno stanje u velikom broju bolestikoje su uzrokovane mikrobima. Takođe, pomaže kod gripa, meningitisa, hepatitisa B, upale pluća, gonoreje i herpesa.

Ujedno pomaže i kod hirurških, kao i kod infekcija mokraćnih puteva. Maslinovo lišće sprečava infekcije uzrokovane delovanjem gljivica.

Korišćenje čaja od maslinovog lišća može pomoći pri ozdravljenju od ovih bolesti: upale pluća, gonoreje, tuberkuloze, gripa, meningitisa, hepatitisa B, herpesa, hroničnog umora, ateroskleroze, meningitisa, botulizma, malarije, čira na želucu, difterije, upale mokraćnih puteva i encefalitisa.

Konzumacija maslinovog lišća pomaže u obnavljanju celokupnog imuniteta, ali i služi za vraćanje energije kod izmučenog organizma, na primer nakon hemoterapije. Listovi masline su izrazito lekoviti jer poseduju antivirusno, antiparazitsko, antibakterijsko i antifungalno dejstvo preko kojeg je moguće u potpunosti preboleti veliki broj oboljenja.
Recept za čaj:

Za šolju čaja od 2-3 dcl potrebno je 15-20 osušenih listova masline.

U prokuvanu vodu ubacite listove i kuvajte ih još 2-3 minuta. Ostavite listove da odstoje u vodi još 10 minuta i izvadite ih. Možete piti hladno i toplo sa medom, limunom ili bez ičega.

Čaj treba piti svaki dan kako biste osetili poboljšanja za različita oboljenja.

Čaj je preporučljivo piti i preventivno kako biste preduhitrili navedene bolesti. Listiće za čaj najbolje je brati u proleće kad su listovi mladi, oprati ih i osušiti na vazduhu.

Takođe, trebalo bi ga čuvati u zatvorenoj posudi zaklonjenoj od sunčeve svetlosti

0 komentari:

Objavi komentar




PRATITE NAS NA FACEBOOK-u.KLIKNITE NA "Svidja mi se" HVALA ..

Popular Posts

Pokreće Blogger.
Menu :